2019 İL SEÇMESİ ŞAMPİYONASI

24.01.2019 13:10
Mersin Muaythai ailesi olarak 2019 yılı Gençler Ve Büyükler Mersin İl Seçmesi Şampiyonası müsabakaları 25-26-27 Ocak 2019 tarihleri arasında EDİP BURHAN KAPALI SPOR SALONUNDA yapılacaktır.
Tartı 25-01-2019 Cuma günü saat 14.30-17.00 arası Edip Burhan Kapalı spor salonunda yapılacaktır.
Müsabakaya katılacak olan tüm kulüp, hakem ve sporcularımıza başarılar dileriz.
KATILIM ÜCRETSİZDİR.
MÜSABAKAYA TÜM MERSİN HALKI DAVETLİDİR.

 

 

Açıklama: Fed logo-Küçük.pngTÜRKİYE MUAYTHAI FEDERASYONU MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ 2019 BÜYÜKLER VE GENÇLER BAY-BAYANLAR MERSİN İL  ŞAMPİYONASI

 

 

Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan Gençler ve Büyükler İl seçmesi, 25-26-27 Ocak 2019 Tarihlerinde Mersin Edip Burhan Kapalı spor salonunda yapılacaktır. Kayıt, Tartılar, Toplantılar ve eşleşme aynı yerde  gerçekleştirilecektir. 

 

1-Kulüplerin Müsabakalara katılım şartları:

- Büyükler ve Gençler Bay-Bayanlar Mersin İl Muaythai Şampiyonasına tüm kulüpler il seçmelerine katılacak olan sporcuların aşağıda yazılı talimat gereği istenilen “khan” derecesine sahip olmaları gerekmektedir. Kulüpler onaylı listeleri ile il Şampiyonasına katılabileceklerdir,

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı taşımayan sporcular; şampiyonaya katılamazlar,

- Askeri ve Polis spor kulüp takımları, Yurtdışında yaşayan Türk sporcular, il birinciliğine katılmadan, her kategoride iki sporcu olmak kaydı ile direkt Türkiye Şampiyonasına katılabilecekler. 

-Şampiyonalara katılacak olan ve kafilede yer alan antrenörler 2019 yılı vizeli olacak, şampiyonaya katılacak sporcular 2019 yılı vizeli lisansa sahip olmak zorundadırlar.

-Kafile listelerinde adı soyadı, doğum tarihi (gün-ay-yılı), kulübü, Federasyon sicil nosu, 2019 yılı vize lisans nosu, khan derecesi ve kilosu ile yaş kategorisi yazılı listeyi kulüplerinden  onaylı şekilde getirerek müsabaka görevli hakem kuruluna teslim edeceklerdir. Kafilede görev alan antrenör ve yardımcıları, 2019 vizesi almış olması gerekmektedir. Aksi taktirde ringe yaklaştırılmayacak ve görev verilmeyecektir.  Liste akirbas01@gmail.com  adresine 23 Ocak 2019 gün saat 20.00 ye kadar excell dosyası şeklinde gönderilecektir.

-İl  Şampiyonası müsabakalarına katılabilmek için; Gençler Kategorisinde 4. Khan, Büyükler (B) Divisyon kategorisinde ve A Divisyon Bay bayanlar 6. Khan derecesine sahip olmalıdır. Khan derecesini belge ile tartı günü ibraz etmelidirler, Muaythai il Hakem Kurulu tarafından lisans fotokopisi ve federasyon khan sicil kartının fotokopisini saklamak üzere alıp müsabakaya katılanları çizelge halinde listeleyerek federasyon il temsilcisine  verilecektir.

 -Talimatta belirtilen khan derecesinden küçük olan sporcular; bu talimat ekinde hazırlanan sporcu ve antrenörünün vereceği yeterlilik beyanı, (yaşı 18’den küçük olan sporcuların velisinin ve antrenörünün)formu imzalaması halinde müsabakalara alınabilecektir. Sicil sisteminde kaydı ve khan derecesi olmayanlar kesinlikle müsabakaya alınmayacaktır.

 

2018 EMF Antalya Açık Turnuvasına katılmış ve ilk dört dereceye girmiş sporcular ile 2018 Yılı Milli takımlarda yer alan sporcular İl birinciliğine katılmadan kontenjan haricinde il kafilelerine dahil olarak Türkiye Şampiyonasına katılabilecekler.

 

2- Açılış Kapanış ve Finaller;  Muaythai Mersin İl Seçmesi 2019, Açılış Töreni 26 Ocak 2019'da saat 14.00'te yapılacaktır. Final müsabakaları ve madalya seremonileri 27 Ocak 2019 da yapılacaktır.

 

3- Tartı ve Kura:

-Müsabakalar için teknik toplantı şampiyonanın yapılacağı yerin toplantı salonunda ekteki programda olduğu gibi yapılacaktır. Teknik toplantıya il temsilciliği kurulları, idareciler ve antrenörler katılacaktır,  toplantı ardından tartı ve kayıtlar yapılacaktır.  Tartıda kesinlikle tolerans verilmeyecektir. Tartılar sporcuların üzerlerinde sadece iç çamaşırı veya Muaythai şortlu olarak yapılacaktır. Tartı sonrası eşleşmeler programa göre tüm antrenör, hakem ve idarecilerin görebileceği bir alanda yapılıp asılacaktır.

-Federasyonumuzun İl Hakem Kurulu, tartılar, eşleşmeler ve müsabakaların yönetiminde tarafsızlık ilkelerini uygulayacak, Federasyonumuzun yayınlamış olduğu ‘’Amatör Muaythai Müsabaka Talimatı, Amatör Muaythai Hakem Talimatı’’na göre yapılmasını sağlayacaktır, usulsüz hareket edenlere tedbir uygulayabilecek veya disiplin kuruluna sevkini sağlanacaktır.  

 

4- Yetki durumu: Müsabaka anında Müsabaka Teknik kurulu sikletlerle ilgili karar almaya yetkilidir. Siklet ve kategorilerinde bir kulüpten birden fazla sporcu katılabilir. Organizasyon ile ilgili bu talimatta yer almayan tüm hususlarda gerekli kararları almaya Federasyon il temsilciliği Kurulları yetkilidir.   

 

TÜM KATEGORİLERDE (GENÇ-BÜYÜK BAY VE BAYANLAR)  IFMA-2019 AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARI TARİHLERİ BAZ ALINARAK YAŞ HESAPLAMALARI YAPILACAKTIR 

 

5- Raund, Süre ve Kurallar;  Tüm kategoriler (Mevcut Muaythai Federasyonu Yarışmalar Kuralları geçerli olacaktır.)

-Katılımcılar; Şampiyonaya özgü şort, athlet, thişört, müsabaka ekipmanı vb. kendileri temin edecektir.

-Her müsabaka/gösteri 1 ile 3 dakika arası wai kru içermelidir. Müsabaka hakemleri, karografi, icrasının, stilin ve tekniğin dahil edilmesine dayanarak yarışmacılara puan verecektir. 

-Müsabakalara katılan tüm idareci, antrenör ve sporcular, belirlenen kılık-kıyafet talimatları esaslarına uyacaklardır,  aksi davranışta bulunanlar hakkında gereken yasal işlem yapılacaktır.

-Hakemler; 2019 yılı vizeli olacak, Federasyonumuzun talimatları gereğince siyah pantolon, beyaz gömlekle görev yapacaklardır, (Uluslararası dereceye sahip hakemler mavi gömlek ,siyah Pantolonla) Merkez Hakem Üst Kurulu ile İl Hakem Kurulu üyeleri haricindeki hakemler papyon takılı görev yapacaklardır, Merkez Hakem Üst Kurulu ile İl Hakem Kurulu üyeleri kumaş pantolon ceket ve kravat ile görev yapar. Hakemler derecesini belirten Federasyonun kendilerine verdiği kokartı takacaklardır. 

- Antrenörler köşelerde görev yaparken Federasyon tarafından verilen kendilerine ait 2019 yılı vizeli Muaythai Antrenör akriditasyon Kartını boyunlarına takmak zorundadırlar. Başkalarının kimlik kartını kullananlar Disiplin Kuruluna sevk edileceklerdir. Akreditasyon kartını takmayanlara köşelerde görev verilmeyecektir.

 

6-İtirazlar:

-Müsabakalara itirazlar; Müsabaka bitimi sonuç ilanı sonrası en geç 30 dk içinde, kulüpçe  görevlendirilmiş diplomalı ve 2019 yılı ulusal veya il vizeli antrenörü tarafından usulüne uygun yazılı dilekçe, tutanak karşılığında il hakem kurulu  Sekreteri veya görevlendireceği personele; IFMA mevzuatına göre (75) USD karşılığı olan 300 TL teslim ederek dilekçelerini, görsel delili veya kanıtını İtiraz Kuruluna vereceklerdir, itiraz sürecinin başlaması için sporcunun ringi terk etmiş ve sahadan uzaklaşmış olması gerekir. 

-Haricinde hiçbir şekilde itiraz dilekçesi kabul edilmez. Ücreti yatırılmayan itirazlar ve sözlü yapılan itirazlar ile hakemleri ve yöneticilere zan altında bırakacak türde hakaret ve sözlü davranışlarla müsabakaların ahengini bozacak gereksiz itirazlar görüldüğünde derhal Disiplin ve Ceza kuruluna sevk edilebileceği gibi il, idareci, antrenör, kulüp ve sporcular hakkında tedbir uygulanarak müsabakalardan ihraç edilebilecektir.

- İtirazların değerlendirilmesi Süresi içinde usulüne uygun, itirazların değerlendirilebilmesi için kulüpçe sağlanan canlı yayın kaydedici kameralardan çekilmiş görüntüler izlenebilecektir. İtirazlar 2 Hakem (Uluslararası veya Ulusal düzeyde), 1 İtiraz komisyonu başkanı olmak üzere 3 kişiden oluşur. Eğer itiraz yerinde görülmüşse, 100 TL federasyon il temsilciliği hesabına gelir kaydedilmek üzere kesilip kalan 200 TL iade edilecek ve yapılan bildirimden sonra gün sonunda itiraz müsabakası olacaktır. Finallerde itirazlar maçın bitimi itibaren 10 dk. içinde yapılacak olup, en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

-İtiraz müsabakaları gençler veya büyükler kategorisine göre tam maç oynayacaktır. İtiraz için ödenen bedel haksız çıkıldığında kesinlikle iade edilmeyecek olup federasyonun il temsilciliği hesabına gelir kaydedilecektir.   

 

7-Kafilenin Harcırahlar:

- Bu müsabakalarda idareci, antrenör ve sporcuların yol yevmiye ve harcırahları, bütçe imkanları dahilinde Devlet Bakanlığının 07/06/2007 tarih ve 2461 sayılı genelgesi uyarınca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilir.

-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince kulüp  Kafileleri, idareci, antrenör ve Sporculara harcırah ödenemez ise şampiyonaya kendi imkanları dahilinde katılacaktır.

-İl şampiyonası müsabakalarında görevli hakemlere seans ücreti ödenebilecektir. Faaliyet süresince görevli hakemlerin yol ve görev tazminatları müsabakada organizasyonun yapılması için ring kurulumu ve saha salon hizmeti için Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce  uygun görülen ve görevlendirilen personele harcırahları Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce  ödenebilecektir. 

 

8- Müsabaka katılım izin işlemleri:

İl Şampiyonası, milli takımların oluşması ve Uluslararası temsiller için seçme düzeyinde olduğundan, 3289 sayılı Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun 29 maddesi gereğince izinli sayılabilirler.  Müsabakalara katılan idareci, hakem, antrenör ve sporcuların izin işlemleri  bağlı bulundukları İl müdürlüklerince yapılacaktır. Yabancı uyruklu sporcular katılamaz.  

 

9- Müsabakalarda Dereceye Giren Sporculara Ödüller:

 Müsabakalarda ilk üç dereceye (1, 2, 3) giren sporculara Madalya ve Başarı belgesi verilebilecektir,  

 

10- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından yapılacaklar:

1-Müsabakaların organizasyonu ve açıklık bulunmayan tüm hususlarda il temsilciliğimizin görevlendirdiği kurulları yetkilidir. 

2-İl Şampiyonası için  ring kurulacaktır. 

3-Ambulans ve doktor veya müsabaka özelliğine uygun sağlık personeli hazır bulundurulması, Müsabakalarda emniyet ve sağlık tedbirlerinin aldırılması.

4-1 Adet bilgisayar ve yazıcı, yeterli kâğıt ile fotokopi cihazından yararlandırılması.

5-Toplantı salonunun hazır edilmesi.

6-Ses düzeni ve plazma veya skorboardların kurulması, 

7-Salonun reklam, bayrak ve flama gibi malzemeler ile düzenlenmesi

8-İhtiyaç olabilecek diğer kalem, bant, klasör, toner,  malzemelerin temin edilmesi.

 

MÜSABAKA PROGRAMI

25 Ocak 2019  Cuma

13.30 - 14.30: Hakem Toplantısı

14.30 - 17.00: Gelişler, İlk Kayıt Sağlık kontrolü ve tartılar

17.00 – 18.00: Takım Liderleri Toplantısı

18.00 – 19.00: Toplantı ve eşleşme

 

26 Ocak 2019  Cumartesi

07.00 - 08.00: Maç olanların Tartılar Sağlık Kontrolü

09.00 – 10.00 Hakem Semineri Toplantı

11.00 - 12.00: Gösteriler

12.00 - 13.30: Öğlen yemeği

14.00 – 14.30: Açılış töreni

 14.30 – 19.00:Müsabakalar

19.30 - 21.00: Teknik ve hakem kurul toplantısı durum değerlendirme

 

27 Ocak 2019 Pazar

07.00 - 08.00: Maç olanların Tartılar ve sağlık Kontrolü

09.00 – 09.30 Hakem Semineri Toplantı

10.30 - 13.00: Müsabakalar

13.00 - 14.00: Öğlen Yemeği

14.00 – 19.00: Müsabakalar , Törenler ve kapanış.

 

 

 

 

 

 

Açıklama: Fed logo-Küçük.pngTÜRKİYE MUAYTHAI FEDERASYONU

2019 BÜYÜKLER VE GENÇLER BAY-BAYANLAR

MERSİN İL ŞAMPİYONASI İÇİN KHAN DERECE BEYANI

FEDERASYON TEMSİLCİLİĞİNE

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Mersin il temsilciliği 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Büyükler ve Gençler Bay-Bayanlar Mersin Şampiyonası 25-26-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Mersinde yapılacaktır.

 

Söz konusu Şampiyona Talimatının ilgili Maddesinin;

1.Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılabilmek için il seçmeleri dahil; Gençler Kategorisinde 4. Khan, Büyükler (B) Divisyon kategorisinde ve A Divisyon Bay bayanlar 6. Khan derecesine sahip olmalıdır. Khan derecesini belge ile tartı günü ibraz etmelidirler, Amatör Muaythai Tartı Hakem Kurulu lisans fotokopisi ve federasyon khan sicil kartının fotokopisini saklamak üzere alıp müsabakaya katılanları çizelge halinde listeleyerek il Hakem  Kuruluna verilecektir.

 

1.7-Talimatta belirtilen khan derecesinden küçük olan sporcular; bu talimat ekinde hazırlanan sporcu ve antrenörünün vereceği yeterlilik beyanı, (yaşı 18 den küçük olan sporcuların velisinin ve antrenörünün) formu imzalaması halinde müsabakalara alınabilecektir. Sicil sisteminde kaydı ve khan derecesi olmayanlar kesinlikle müsabakaya girmeyecektir.

 

Talimatın ilgili Maddesi kapsamında aşağıda kimlik bilgileri yazılı kişi olarak; (büyüklerde 2 yıl/Gençlerde 1 yıl) önce Muaythai sporuna başladığımı, ancak sicil sistemine geç kaydolduğumu, bu nedenle khan derecemin düşük göründüğünü, antrenörünün onayı ile müsabakalarda yarışacak yeterliliğe sahip olduğumu, vermiş olduğum bilgilerin doğruluğunu beyan eder, hakkımda/hakkımızda kasten yanlış bilgilendirme tespit edildiği takdirde tüm haklarımdan feragat eder, hakkımda/hakkımızda verilecek disiplin cezasını peşinen kabul ederim/ederiz.

 

Sporcunun      

T.C. No            :

Adı Soyadı       :

Kulübü             :

 

İmza                :

 

Önemli Not : 18 yaşından küçüklerin sporcu ile birlikte velisinin İsmi ve T.C. nosu yazılarak imzalatılacaktır.

Velisi

Adı Soyadı        :

Veli TC No         :

Veli İmzası        :

 

Not : Antrenör en az 2. Kademe ve 2019 yılı vizeli olacaktır.

Antrenörü     

T.C. No            :

Adı Soyadı       :

Kulübü             :

 

İmza                :

 

MUAYTHAİ FEDERASYONU MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ
(Muaythai  Genç ve Büyük Bay Bayan) 
MERSİN İL SEÇMESİ ŞAMPİYONASI
GÖREVLİ HAKEM LİSTESİ
EDİP BURHAN KAPALI SPOR SALONU       25-26-27 OCAK 2019
SR ADI SOYADI DERECE BÖLGE
1 MURAT YILDIZ ULUSLAR ARASI MERSİN
2 KAHİR ASLAN ULUSLAR ARASI MERSİN
3 AYDEMİR KIRBAŞ ULUSLAR ARASI MERSİN
4 OĞUZHAN TÜLÜCÜ ULUSLAR ARASI MERSİN
5 MESURE KARAHAN ASLAN ULUSAL MERSİN
6 MERYEM TOL ULUSAL MERSİN
7 SERVET KILIÇ ULUSAL MERSİN
8 HAVA KUPLAY ULUSAL MERSİN
9 ATIL GÖKBOĞA ULUSAL MERSİN
10 ERKAN ERDOĞAN ULUSAL MERSİN
11 HÜSEYİN KARAKOYUNLU ULUSAL MERSİN
12 YAŞAR DÖVEN ULUSAL MERSİN
13 RIFAT ZANTUR BÖLGE MERSİN
14 FİRDEVS ASLIHAN KALE BÖLGE ERDEMLİ
15 MERYEM ÇELİKTAŞ BÖLGE MERSİN
16 UĞUR ASLAN BÖLGE MERSİNyorum ekle

Yorumlar

 • AYDEMİR KIRBAŞ

  Herkese başarılar dilerim. Aydemir KIRBAŞ İHK BAŞKANI

  24.01.2019

Yorum Yaz

Diğer Haberler

 • 2019 MİNİK YILDIZ İL SEÇM...

  Muaythai minik -yıldız il seçmesi 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Mersin Servet Tazegül Spor salonunda yapılacaktır.Tüm Halkımız davetlidir. Giriş ücret...

 • OKUL SPORLARI GENÇLER KAT...

  Samsunda yapılan okul sporları Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonasında Mersinli sporcular Türkiyeden gelen 600 civarındaki sporcular ile mücadele etti...

 • MUAYTHAİ OKUL SPORLARI GE...

  Mersin Okul Sporları Gençler A ve B Erkek ve Kızlar Muaythai Şampiyonası 22-23 ve 24 Mart 2019 tarihlerinde Mersin Toroslar Yalınayak 500 kişilik...

 • 2019 Türkiye Şampiyonasın...

  İlimiz sporcularımız 18-23 Şubat 2019 tarihlerinde Antalya Kervansaray otelde yapılacak Genç-Büyük Bay Bayan Türkiye Şampiyonasına katılmak üzere yola...

 • Geçmiş Olsun...

  Mersin İl Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Uluslararası hakem Sayın İsmail EBRİŞİM ameliyat olmuştur. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur. Kendisine ...

 • 2019 Okul Sporları İl Seç...

  Okul Sporları Muaythai İl Seçmesi beklenenin üzerinde bir yoğunlukla yapıldı. Müsabakaya ilimiz okulları büyük ilgi gösterdi. Yıldız erkek ve kızlar k...

 • BÜYÜK-GENÇ BAY VE BAYAN İ...

  2019 Yılı Muaythai Türkiye Şampiyonasında ilimize temsil edecek olan sporcularımız Edip Burhan Kapalı Spor Salonunda 25-26-27 Ocak 2019 tarihlerinde&n...

 • 2019 Okul Sporları...

  2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPOR FAALİYETLERİ MUAYTHAI BRANŞ TALİMATI  Daire Başkanlığının 26.10.2018 tarihli ve 650698 sayılı oluru ...